Předporodní příprava

Individuální předporodní příprava je cyklus 3 setkání po 2 hodinách, na kterém Ti i tvému partnerovi ráda předám své znalosti a zkušenosti o těhotenství, porodu a šestinedělí. Rozsah témat přizpůsobuji vašim znalostem a praxi.

Také se můžeme vidět na předporodním kurzu, který je celodenní od 9 do 18 hodin. Kurzy probíhají v Centru U Vesny v Českém Těšíně a v Centru Magnolie ve Frýdku-Místku. Kurzu se většinou účastní 5 párů. Písemné materiály ke kurzu jsou v ceně. Drobné občerstvení zajištěno.

Co vše se dozvíte?

1. PORODNÍ PLÁN, bylinky, napářka

Povídání o tom, jaká je Tvá představa o porodu a co mohu nabídnout jako dula. Společná příprava porodního přání. Jak na cvičení s Aniballem, masáž hráze, napářka, pomoc bylinek a jiných podpůrných prostředků pro přirozený porod. Tipy a cvičení, jak pomoci miminku se otočit. Jak používat rebozo v těhotenství a u porodu.

2. Principy přirozeného porodu

Fyziologie porodu. Praktický nácvik dýchání a poloh. Jak správně udělat bonding a čím ho podpořit. Co si vzít s sebou do porodnice. Praktické rady tatínkům, jak dělat správnou fyzickou podporu a být psychickou oporou.

3. Kojení a manipulace s miminkem

Tipy, jak efektivně kojit dle Jacka Newmanna – amerického odborníka v oblasti laktačního poradenství. Tvorba mléka, první hodina po porodu, jak poznám, že má dítě dostatek mléka, dudlík – ano či ne, odstříkávání, polohy při kojení, jak předcházet potížím při kojení. Manipulace s miminkem dle kurzu Něžná náruč rodičů od fyzioterapeutky Evy Kiedroňové.

Kde cyklus setkání probíhá?

Předporodní příprava může proběhnout u Tebe doma nebo v Centru U Vesny v Českém Těšíně.

Délka setkání je 2 hodiny.

Cena je 800 Kč a benzín do místa bydliště 8 Kč za km.

Předporodní kurzy probíhají v Centru U Vesny v Českém Těšíně a v Centru Magnolie ve Frýdku-Místku.

Cena je 2000 Kč za pár.

Ráda bych se zúčastnila předporodního kurzu dne 3. 10. 2023 v 16 hodin v Centru Magnolie ve Frýdku-Místku. Děkuji za bližší informace.

Ráda Tě provedu krajinou Tvého těhotenství!