Laktační poradenství

Ráda přijedu k Tobě domů a zkontroluji Ti techniku kojení, naučím Tě různé polohy, předám tipy a triky, jak si kojení usnadnit, zrychlit a mít z něj příjemnou součást mateřství. Můžu Ti také pomoct s výběrem vhodných potravin při kojení nebo poradit s prvními příkrmy. Ve své práci využívám principy efektivního kojení podle Jacka Newmanna. Mám za sebou mnoho let zkušeností a těší mě, že se slzy mámy změní v úsměv a pláč miminka ve spokojené sání.

Neváhej využít tuto možnost, někdy stačí málo a slzy nahradí úsměv a spokojenost.

MŮJ PŘÍBĚH

Když se mi narodila první dcera Alice, začaly potíže s kojením hned v porodnici. Měla jsem tolik mléka, že bych mohla nakrmit celé oddělení, ale nikdo mi výrazně nepomohl. Prsa byla nalitá a miminko se špatně přisávalo s velkou bolestí. Pamatuji si obraz, kdy s miminkem v náručí koukám z okna a slzy se mi kutálejí po tváři a venku lékaři se sestrami dělají miniohňostroj. Byl Silvestr. Ráno odjíždím s teplotou domů, bolavá, uplakaná. Kojení byl boj a po třech týdnech, když dcerka nepřibírala na váze, mi byl pediatrem v dobré víře navržen dokrm umělým mlékem. Kojení se den ode dne zhoršovalo. Kdybych v té době měla více informací, vím, že bych kojila mnohem déle. Mohla jsem jí dávat mateřské mléko plné vitamínů, minerálů a protilátek, ale také být v intimnějším propojení s NÍ.

Tvůj příběh může být jiný.

Kde setkání probíhá?

Laktační poradenství může proběhnout u Tebe doma nebo v Centru U Vesny v Českém Těšíně.

Délka setkání je 2 hodiny.

Cena je 800 Kč a benzín do místa bydliště 8 Kč za km.

Lenka z Českého Těšína:

,,Janu jsem si našla na internetu ve chvíli největšího zoufalství, kdy jsem si myslela, že u mě už kojení nebude reálné. Volala jsem ji v odpoledních hodinách naprosto zoufalá. Byla moc milá, vyslechla mě, uklidnila a po telefonu poradila. Domluvily jsme se na osobní schůzku, kterou bych doporučila naprosto všem. Ukázala mi techniky kojení a naučila nás s manželem manipulaci s miminkem (umyti dupky, polohu na tygříka). Také mi radila po telefonu a byla mi nápomocná. Všem ji moc doporučuji, protože její přístup je k nezaplacení. Lituji, že jsem Janu neznala dříve, je to člověk se srdcem na právem místě.
PS: Já jsem tak ráda, že můžu kojit, nebýt vás, tak to vzdám. Ještě jednou děkuji."